http://www.glisty.info.pl/Liver-Aid/

Nowoczesny produkt o działaniu wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Zawiera antyoksydanty, składniki neutralizujące amoniak, substancje przyspieszające spalanie tłuszczów, a także wyciąg z ostropestu plamistego – sylimarynę. Szczególnie polecany osobom, które regularnie spożywają alkohol lub leki.

Korzyści:
- wspomaga prawidłową pracę wątroby,
- odtruwa wątrobę,
- neutralizuje amoniak i szkodliwe wolne rodniki,
- osłania wątrobę i mózg przed skutkami alkoholu, palenia tytoniu i niektórych leków.

Wątroba to jeden z najbardziej skomplikowanych i niezbędnych do życia narządów ciała. Pełni funkcję potężnej fabryki produkującej ważne dla życia substancje, a zarazem przetwórni i oczyszczalni organizmu. Stanowi główne centrum przemian metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i białek. Bierze udział w regulacji poziomu cukru we krwi, jak również produkuje większość białek, np. hormony oraz niektóre czynniki krzepnięcia krwi. Tutaj zachodzi przemiana cholesterolu w kwasy żółciowe, które są niezbędne do trawienia tłuszczów. Do jej zadań należy również neutralizowanie trucizn, które gromadzą się w organizmie w wyniku procesów metabolicznych, jak też eliminacja nieprzyjaznych substancji, które wnikają do naszego ciała.

Powszechnie wiadomo, że wątroba w okresie płodowym jest ważnym narządem krwiotwórczym. Po urodzeniu, witamina B12, która gromadzi się w wątrobie, stymuluje prawidłowe tworzenie się krwi. Duże ilości żelaza i miedzi znajdujące się w wątrobie wspomagają syntezę hemoglobiny. To, co na bieżąco dzieje się w wątrobie, to produkcja niektórych witamin, ponieważ to właśnie w wątrobie następuje przemiana karotenu w witaminę A.

W wyniku chorób wątroby dochodzi do zaburzeń jej funkcji, co w efekcie doprowadza do zakłóceń wielu procesów przemiany materii. Niestety, choroba wątroby ujawnia się dość późno, dopiero wtedy, gdy jest nią dotknięta znaczna część narządu.

W czasie naszego życia często jesteśmy narażeni na działanie czynników, które są w stanie spowodować trwałe uszkodzenie komórek wątrobowych. Mogą to być pewne związki chemiczne (np. środki owadobójcze) lub lekarstwa (długotrwałe stosowanie niektórych antybiotyków może prowadzić do uszkodzenia wątroby).

Dobrze znane są fatalne skutki nadmiernej konsumpcji alkoholu. Często również można spotkać zapalenia wątroby spowodowane infekcjami wirusowymi.

Sposób użycia:

3-6 kapsułek dziennie po posiłku

cena detaliczna     176 zł     zamów
cena klubowa
132 zł
zamów